"אופיסופט הביאה לבנק שילוב בין יכולות ניתוח אסטרטגי לטכנולוגיות בינה מלאכותית, והתוצאה הישירה היא עלייה משמעותית באחוז הדיוק של סיווג הודעות דוא"ל, שיפור התפוקות וחיסכון בכוח אדם".

האתגר

בנק הפועלים, אשר אימץ את הסיסמה 'להיות ראשון זה מחייב', מציע קשת רחבה של שירותי בנקאות ללקוחות פרטיים ועסקיים ברחבי ישראל ואף מחוצה לה. פעילות הבנק משתרעת על פני תחומים רבים – וכחלק מהחזון להתקדם ולצמוח, נבחרה אופיסופט לפתח מערכת בינה מלאכותית שתסייע לבנק לייעל תהליכים בנקאיים, בדגש על הפניית כוח אדם ממשימות טריוויאליות למשימות משמעותיות ועל מענה אוטומטי המותאם ללקוח על פי פנייתו.

מה עשינו

כדי ליצור בבנק מציאות ארגונית חדשה, שבה יש עלייה מתמדת ברמת היעילות ובאיכות השירות ללקוח, התחלנו את הפרויקט בניתוח אסטרטגי של תהליכי העבודה הבנקאיים – ובמיפוי כל התהליכים שבהם אפשר, בעזרת בינה מלאכותית, להגיע לתפוקות גבוהות יותר. במסגרת הפרויקט גיבשנו מתודולוגיות לניתוח וליישום של מערכות AI & ML, והשתמשנו במודלים של רשתות נוירוניות ולמידה עמוקה שפותחו בשפת פייתון. כמו כן בחרנו להשתמש באופן מלא בכלי קוד פתוח, על מנת לחסוך לבנק עלויות רישוי עתידיות ולאפשר לו לקצר זמני עבודה.

התוצאה

המערכת נמצאת בשלבים אחרונים של פיתוח והטמעה במחלקות השונות בבנק. בבדיקות שנערכו עד כה ניתן לראות עלייה ברמת היעילות של תהליכים קיימים: המודלים שפותחו שיפרו את אחוז הדיוק של סיווג הודעות דוא"ל לפי קטגוריות טיפול עד לרמה של 98% (!). בקרוב תיכנס המערכת לשימוש מבצעי מלא, והיא צפויה לחולל שינוי של ממש בכל מה שקשור לרתימת הבינה המלאכותית לשיפור תהליכים בבנק.