“במבחן התוצאה, המערכת הוכיחה את עצמה מהר מאוד. המנהלים שלנו משתמשים בה באופן קבוע ונעזרים בה כדי לקבל החלטות, ובנוסף היא הובילה לעלייה קבועה ברמת היעילות והשירות שלנו”.

האתגר

נציבות שירות המדינה היא הגוף האמון על ניהול ההון האנושי במשרדי הממשלה בישראל – לרבות איוש התקנים, קליטת העובדים והכשרתם, טיפול בגמלאים, אחריות על רווחת העובדים ועוד. נוכח ריבוי הנתונים והאתגרים שעימם מתמודדת הנציבות, התבקשה בעבר אופיסופט לפתח עבורה מערכת בינה מלאכותית, אשר תכיל את כל המידע הרלוונטי ותסייע בניהול השוטף. המערכת, מהו”ת שמה, הוכיחה את עצמה כיעילה וחשובה, ואופיסופט נבחרה שוב – הפעם כדי להרחיב את יכולות המערכת ולהתאימה לצרכים המשתנים.

מה עשינו

לאחר תהליך ממוקד של לימוד הצרכים ותהליכי העבודה בנציבות שירות המדינה, אפיינו ופיתחנו תוכנת בינה מלאכותית מתקדמת, ידידותית לשימוש, בעלת עיצוב חדשני וייעודית למשימות הנציבות. התוכנה פותחה בפלטפורמת מיקרוסופט, והיא מספקת (בין השאר) תמונה כוללת ומקיפה בכל הנוגע לתקנים, לתקציבים, למשרות, לתכנונים עתידיים ועוד. תהליך הרחבת המערכת, החל מפיתוח היכולות החדשות וכלה בהטמעתן בנציבות, צפוי להסתיים בסוף שנת 2020 – ובסיומו תכלול המערכת גם נתוני גיוס, מכרזים, פעילויות הדרכה, תקני רכב ועוד.

התוצאה

מיום השקתה זכתה המערכת לשבחים ולמשובים חיוביים. מנהלים בנציבות מעידים כי הם מקבלים באופן שוטף תמונה ברורה של המידע הנחוץ להם, וכתוצאה מכך הם מצליחים לשפר את תהליך קבלת ההחלטות שלהם. הודות למערכת הייחודית, הנציבות אף זכתה בתעודת הצטיינות על יעילות ושירות. ההישגים הובילו כאמור לבחירה מחדש באופיסופט – ומומחי החברה כבר שוקדים על פיתוח היכולות החדשות ועל הרחבת המערכת.

img