"גם לפני העבודה עם אופיסופט ריכזו האנליסטים שלנו וניתחו את הנתונים שנאספו, אבל המערכות החדשות הן קפיצת מדרגה אדירה, הן מבחינת מהירות האיסוף והן מבחינת רמת הניתוח שלו".

האתגר

משרד הכלכלה והתעשייה הוא מהחשובים והמובילים במשרדי הממשלה בישראל. במסגרת תפקידו הוא פועל לקידום הכלכלה הישראלית ולמתן שירותים ומידע במגוון היבטים: השקעות, סחר חוץ, תעשייה, הגברת התחרות ועוד. ההתמודדות עם אתגרים כה חשובים, המשתרעים על פני קשת רחבה של תחומים, מחייבת הטמעה של מערכות אנליטיקה ו-BI בתוך המערכות הארגוניות של המשרד – וחברת אופיסופט נבחרה להטמיע מערכת שכזו ולהכשיר את הגורמים הרלוונטיים להשתמש בה.

מה עשינו

הקמנו צוות ייעודי המאגד בתוכו מומחי אנליטיקה ו-BI. הצוות ריכז את מכלול הדרישות של המשרד, ובהתאם לכך החל תהליך מדויק של ניתוח הצרכים, אפיון הפתרונות ויישום התהליכים הנחוצים ליחידות המשרד. אנשי צוות האנליטיקה, בשיתוף עם מחלקות נוספות באופיסופט, פעלו בכמה מישורים במקביל – והודות לכך השקנו כמה פרויקטים בזמן קצר. בנוסף התחלנו בבניית תשתית להטמעה עתידית של מערכות AI ו-Machine Learning.

התוצאה

כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט ניתן היה לראות תוצאות: מערכות מקומיות מבוססות אקסל, ששימשו את האנליסטים במשרד, הוחלפו במערכות אנליטיקה מתקדמות המציגות נתונים בלחיצת כפתור. כמו כן, הודות לתהליך ממוקד של איסוף הנתונים וטיובם, קיבלו בעלי התפקידים במשרד מידע עשיר וברור על יוקר המחיה בישראל – ובמהלך המחצית הראשונה של 2020 צפויות להתקבל תובנות נוספות, בעלות ערך רב, אשר צפויות לקדם את המשק הישראלי.

img