"המערכת שאופיסופט פיתחה יצרה אצלנו מציאות חדשה, שבה מידע חשוב מועבר לכולנו בצורה ברורה – ומשמש אותנו לא רק בעבודה השוטפת, אלא גם בתהליכי חיזוי ומחקר ".

האתגר

בית החולים שיבא פועל 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, ומשלב בין רפואה דחופה, רפואה מקצועית, מכוני מחקר ועוד. בכל רגע נתון מאכלס בית החולים כ-1,800 מאושפזים, וכמות הנתונים הנאספת מדי יום – ממגוון מקורות מידע – היא עצומה. חברת אופיסופט נבחרה לניהול פרויקט מורכב במיוחד: הקמת מערכת אנליטיקה מרכזית, המקיפה את כל תחומי הפעילות במרכז הרפואי – דוחות פיננסיים, פעילות רפואית, מצב חדרי הניתוח בזמן אמת, ניהול סיכונים, מנגנונים לזיהוי מחלות וזיהומים, ניהול לוגיסטי ועוד. המערכת נדרשה לרכז את כל הנתונים, לסנכרן ביניהם, לעבד אותם לתמונת מצב ולסייע בהפקת תובנות חשובות ובגיבוש תוכניות עבודה להמשך.

מה עשינו

השתמשנו בקשת רחבה של טכנולוגיות מיקרוסופט כדי להקיף את כל תחומי הפעילות של המרכז הרפואי. יצרנו מגוון מודלים, וביניהם מודל פעילות (מיון, מרפאות, לידות), מודל שירות, מודל הכנסות, מיון און-ליין, מודל לוגיסטי ופיננסי, מודל סיכונים, מודל מניעת זיהומים, מודל מניעת נפילות ועוד. בנוסף פיתחנו דשבורד, המציג את כל הנתונים והמדדים ברמת פירוט גבוהה ונוחה לצפייה.

התוצאה

הטמעת המערכת בבית החולים הובילה לריכוז כל המידע במקום אחד ובאמת אחת. במערכת השתמשו כבר למעלה מ-600 בעלי תפקידים, והאלגוריתמים שלה מסייעים להם לזהות ולחזות זיהומים נרכשים. בנוסף, במערך הדימות של בית החולים הוטמעה מערכת לניתוח טקסט קליני, ועד כה בוצעו בעזרתה למעלה מעשרה מחקרים. המערכת פועלת באינטגרציה מלאה עם מערכתPacs , והיא כבר נמצאת בשימוש מבצעי בכל מערך הדימות ובמיון.

img