"בזכות המערכת, ובעיקר בשל רמת הדיוק שלה והיכולת לאסוף נתונים ולהציג אותם בצורה ברורה, המנהלים שלנו יכולים לקבל החלטות המבוססות על נתונים ועל ידע – מה שהופך את התהליך כולו ליעיל ונכון יותר".

האתגר

חברת דואר ישראל, אשר הפכה בשנת 2006 לחברה ממשלתית בבעלות מלאה של המדינה, מספקת לתושבי המדינה קשת רחבה של שירותים: דואר רגיל, משלוחים, תאי דואר, הפצה מעסק לעסק, שירותים בנקאיים ועוד. נוכח המגוון העצום של שירותים ומוצרים שמציעה חברת הדואר, לצד השאיפה לבסס תהליך של ייעול מתמיד ושל שיפור חוויית הלקוחות, בחרה חברת הדואר באופיסופט לאפיין ולפתח עבור הנהלת החברה פתרון מידע עסקי מבוסס מדדים.

מה עשינו

לאחר ש'למדנו' את חברת הדואר ומיפינו את הצרכים שלה כגוף עסקי, אפיינו מערכת לאיסוף נתונים ולניתוח מידע על בסיס מדדים עסקיים. בתום תהליך האפיון, אשר ארך מספר חודשים, פיתחנו עבור ההנהלה הבכירה מערכת Big Data מתקדמת, הכוללת בתוכה את כל הפרמטרים שהוגדרו: המוצרים, השירותים, שיעור הרווחיות, נתונים פיננסיים, השוואה בין הסניפים השונים וכיו"ב. במהלך הפיתוח ניתן דגש על נושאים כמו אבטחת מידע, ארכיטקטורה תשתיתית ואפליקטיבית, סביבות פיתוח ועומסים. כמו כן, פיתחנו דשבורדים המותאמים לכל הדרגים הניהוליים בחברה (מנהלי סניפים, מנהלי מרחבים, מנהלי מוצרים, מנהלי שיווק וכיו"ב).

התוצאה

הטמעת המערכת בדואר ישראל יצרה מציאות חדשה עבור כל דרגי המנהלים בחברה. בלחיצת כפתור אחת יכול כל מנהל 'להזמין' את הנתונים הנחוצים לו, לצפות בהם בצורה ברורה ופשוטה ולבחון אותם על פי פרמטרים עסקיים מקובלים. מנהלי סניפים ומרחבים מעידים כי שגרת העבודה שלהם הפכה למדויקת ויעילה יותר, ולא פחות חשוב – להנהלה הבכירה ניתנה היכולת להיות מעורבת ולקבל תמונת מצב עדכנית על התהליכים העסקיים בכל הרמות.