"המערכת שאופיסופט פיתחה עבורנו מאפשרת לנו להיכנס לראש של הצרכנים, להבין טוב יותר מה הם צריכים ומה הם חושבים על המוצרים שלנו – וזה יתרון משמעותי מאוד בכל תהליכי הצמיחה והמכירות שלנו".

האתגר

בקבוצת כתר היא מהמובילות בישראל בתחומי האחסון, הארגון והריהוט לבית ולגן. הקבוצה מקפידה להישאר חדשנית, לקבוע טרנדים ולהציע לקהל לקוחותיה מוצרים חדשים ומפתיעים – וכדי להצליח לעשות זאת, היא בחרה באופיסופט לפתח עבורה מערכת אנליטיקה מתקדמת, העושה שימוש בין השאר גם בתהליכי NLP. במסגרת זאת נדרשה המערכת לא רק להציג את נתוני המכירות בחנויות הרשת, אלא גם לאסוף נתונים על המתחרים, לנטר תגובות ברשת לגבי המוצרים, לנתח את הלך הרוח של הלקוחות ולספק להנהלה תובנות והמלצות להמשך.

מה עשינו

במסגרת הפרויקט ריכזנו ואיחדנו את כל הנתונים שנצברו עד כה, והכנסנו אותם למאגר non-sql. המערכת הוגדרה לאסוף את הנתונים מדי יום, לנתח אותם באמצעות תהליכי NLP מתקדמים ולהעלות אותם לענן מאובטח. מומחי האנליטיקה שלנו הגדירו שלושה ערוצים מרכזיים לאיסוף מידע: אתרי המכירות של כתר (שסיפקו מידע על מוצרים העומדים למכירה, תיאור שלהם, נתוני מכירות וכיו"ב), אתרי המכירות של המתחרים (שסיפקו מידע על מוצרים דומים, תמחור שלהם, תמונות ועוד), וכן מדיות חברתיות ואתרים ברחבי הרשת, אשר סיפקו מידע על תגובות הגולשים, על מגמות צרכניות ועל דעת הקהל לגבי המוצרים השונים.

התוצאה

תוך זמן קצר מעליית המערכת לאוויר הצליחה הנהלת הקבוצה לקבל תמונה ברורה, מדויקת ועדכנית על כלל ההיבטים הרלוונטיים עבורה. המערכת אספה את כל נתוני המכירות של החברה, נתונים על המתחרים, וכן טוקבקים שנכתבו ברשת על המוצרים. בעלי התפקידים בכתר מקבלים באופן קבוע פידבקים על מוצרי הקבוצה, והמערכת משקפת עבורם אם יש סנטימנט שלילי או חיובי מצד הגולשים. השימוש במערכת עד כה מאפשר לבעלי התפקידים לחזות בצורה הרבה יותר מדויקת את ה-end of life של כל מוצר, והם מעידים כי הודות לכך הם שיפרו את יכולת ההיערכות שלהם לשינויים ולהשקות של מוצרים חדשים.